Saturday, November 3, 2007

HAIDE U!

foto by Lucian Cuibus

foto by Marius Rus

Azi am fost impreuna cu niste prieteni la meciul U Cluj - Ceahlaul, scor final 1-1. Am inceput bine partida, s-au daruit frumos studentii 20-30 minute dupa care a inceput caderea. Greseli copilaresti si lipsa de concentrare. Am intrat la vestiare cu avantajul fragil de un gol (N. Jovanovici '44). Din pacate dupa pauza odata cu introducerea lui Bus am avut mult de suferit pe partea dreapta. Dupa o pasa nereusita a acestuia moldovenii au reusit egalarea (Baciu '52). Apoi in loc sa fie o lupta pentru obtinerea victoriei a fost doar o tragere de timp jenanta. Multi dintre jucatorii Universitatii nu merita sa joace in aceasta echipa cu traditie si plina de spiritul studentesc. Sa speram ca odata cu aducerea de noi jucatori si aparitia unui investitor serios sa evitam retrogradarea si sa redevina Unica iUbire! HAIDE U!