Thursday, February 14, 2008

Bilica, gol de la 65 de metri!

Universitatea Cluj a remizat in aceasta seara cu formatia letona FC Dinaburg Daugavpils, scor 2-2, in ultimul amical din cadrul stagiului de pregatire din Turcia.

Golurile clujene au fost marcate in prima repriza, Bilica reusind sa deschida scorul cu un sut puternic de la 65 de metri, catapultand mingea in vinclul portii adverse.

Zeno Bundea a fost cel care a dus scorul la 2-0, gratie unei lovituri libere bine executate din preajma careului advers.

Antrenorul Alpar Meszaros i-a folosit in prima repriza pe Merlier - Ungurusan, Bilica, Soltuz, Coman - Bundea, Radoi, Soporan, Budean - Goga si Silvasan.

La pauza, banca tehnica a schimbat intreaga garnitura de joc, singurii ce nu au evoluat in amicalul cu letonii find Nemanja Jovanovic si Andre Izepon Astorga.